Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara 4400 Nyíregyháza, Őz utca 21. 11:51 Saját naptárhoz ad
"Az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységhez szükséges kivitelezési tervdokumentáció tartalmi követelményei valamint a tervezői művezetés szabályai"
Ebből az alkalomból szívből gratulálunk és további jó egészségben, aktivitásban és az építészek tartalmas világában eltöltött éveket kívánunk az ünnepeltnek!
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara
Online REHAU Kávéház: Vegyen részt virtuálisan a Fensterbau Frontale 2020 szakkiállításon! 2. rész
Időpont: 2020. október 1. csütörtök 9:30 – 11:30
Jöjjön el ismét az Online REHAU Kávéházba és tegyen velünk újabb virtuális sétát a világ legnagyobb ablaktechnikai szakvásárán, a nürnbergi Fensterbau Frontale kiállításon.
Ismerje meg tervezést támogató eszközeinket, melyek megkönnyítik mindennapi munkáját.
Ez alkalommal bemutatjuk azokat a számítástechnikai eszközeinket (tervezői segédlet, BIM content), melyek megkönnyítik az Ön mindennapi munkáját.
Nemcsak abban segítenek, hogy milyen ablakot tervezzen az épületére, hanem abban is, hogy már a tervezőasztalon azonnal leellenőrizhesse, hogy az adott nyílászáró megvalósítható-e, illetve az elképzelt ablak és beépítési csomópontja hőtechnikai szempontból megfelelő lesz-e.
Áttekintjük azon újdonságainkat, melyeket Ön akár már most is betervezhet aktuális épületébe, növelve annak használati értékét és az építtető elégedettségét.
Jelentkezési határidő:2020. szeptember 28. hétfő, 17:00
Az oktatások a Cisco Webex Meetings platformon zajlanak.
„Barátságban az építészet és a gépészet”
3. Építem a házad klubkonferencia és online közvetítés
ÚJ IDŐPONT: szeptember 8.
ÚJ IDŐPONTBAN: „Barátságban az építészet és a gépészet”
Építészeti tervezés az épületgépészetre tekintettel – 2021 után
3. Építem a házad klubkonferencia és online közvetítés MÉK: 1,5 pont (2020/81) ÚJ IDŐPONT: szeptember 8.
Tervezőként hogyan biztosíthatjuk, hogy a kivitelezési kompromisszumok és hibák elkerülése mellett az épületgépészet könnyen és kényelmesen kerülhessen az épületbe, ezzel az épületenergetikát valóban hatékonyan szolgálhassa.
A ritkán érintett, a tervezőknek és kivitelezésben dolgozó szakembereknek szóló rendezvény azokat az épületgépészeti kérdéseket járja körül, amelyekkel a tervezőnek és kivitelezési vezetőnek az elvárható minőségű végeredmény érdekében tisztában kell lennie.
A rendezvény résztvevői sok hasznos információ mellett cheklistával távozhatnak arra vonatkozóan, hogy a hatékony gépészeti kialakítás érdekében tervezőként mire kell figyelniük.
Az előadások a tervezés és épületgépészet kapcsolódási pontjainak áttekintése mentén sorra veszi a szilárd tüzelés, gáz- és a villamos fűtés valamint a hőszivattyús fűtés előnyeit, górcső alá veszi ezek jövőjét, mindezt a tervezési elveken és tanulságos esettanulmányokon keresztül.
Új Időpont: 2020. szeptember 8.
Új Helyszín: Az Aereco előadóterme (1139 Budapest, Fáy utca 12/A.)
A konferencia személyes részvétellel és online is követhető!
A szervezők a rendezvény nyereségét a 2021 évi a Várépítő Pályázaton résztvevő gyermekintézmények számára ajánlják fel.
(További információ: www.varepitopalyazat.hu)
A konferenciát a Magyar Mérnöki Kamara elnöke, Nagy Gyula, okl. gépészmérnök nyitja meg.
A konferencia fenti fő fókusza mellett Baumann Mihály, okl. gépészmérnök segítségével arra keressük a választ, tervezőként hogyan tudjuk az optimális fűtési teljesítményt megcélozva az épület energetikai mérlegét kialakítani, és hogyan segít ebben a ma használt legnépszerűbb program, a Winwatt.
Bokor András, okl. gépészmérnök, igazságügyi szakértő (a Budapesti és Pest megyei Mérnöki Kamara Épületgépészeti Szakosztályának alelnöke) az egyes fűtési rendszereket veszi górcső alá: mikor melyik használatában érdemes gondolkodni, mit kell feltétlenül tudni egy építésznek a hőszivattyús energiatermelő rendszerek tervezéséről. Természetesen nem mehetünk el a témát érintő jogi kérdések mellett sem.
A 2021-től életbe lépő szabályozás, a TNM rendelet szerinti tervezés kérdéseit Szabó Zsuzsannával, az ÉMI Nonprofit Kft. volt műszaki szabályozási igazgatójával elemezzük.
A konferencia levezető elnöke Bodnár György az Építő Közösség alapítója, az Építem a házam könyvsorozat szerzője.
A PROGRAM
8:30 – 9:00 Regisztráció
9:00 – 9:15 Köszöntő, Nagy Gyula, okl. gépészmérnök, a Magyar Mérnök Kamara elnöke
9:15 – 10:00 Az optimális fűtési teljesítményt megcélozva az épület energetikai mérlegét kialakítása, és hogyan segít ebben a Winwatt? Baumann Mihály, okl. gépészmérnök
10:00 – 10:20 Utólagos homlokzati hőszigetelés kereszthatása az energiafogyasztásra és az üzemviteli jellemzőkre Versits Tamás, okl. Épületgépész szakmérnök, szakértő (Weishaupt)
10:20 – 10:50 Gépészetileg aktív betonelemek - speciális előregyártott, födémmegoldás egyidőben az építész- és a mérnöki munka szolgálatában Grieszler Zsolt, okl. építőmérnök (Leier)
10:50 – 11:20 Szünet, konzultáció
11:20 – 12:05 Melyiket mikor? Mit kell feltétlenül tudni egy építésznek a hőszivattyús energiatermelő rendszerekről. Bokor András, okl. gépészmérnök, igazságügyi szakértő, a Budapesti és Pest megyei Mérnöki Kamara Épületgépészeti Szakosztályának alelnöke
12:05 – 12:35 A szellőzés tervezésének építészeti vonatkozásai; a komfort szellőzés megvalósítása mint alapvető igény Császár Tibor, mérnök, építész tanácsadó (Aereco)
12:35 – 12:55 Fotovoltaikus és elektromos fűtési rendszerek tervezése, építészeti koncepcióba illesztése Szász János, épületvillamossági szakértő (Nordinoa Energy)
12:55 – 13:40 Szendvicsebéd és konzultáció a budapesti helyszínen (online szünet)
13:40 – 14:00 Hőszivattyús technológiák építészeti kérdései családi ház és középület esetén, újépítés és egy felújítás esetén (Fűtés és hűtés hőszivattyúval) Häfner Tibor, épületgépész mérnök (Stiebel-Eltron)
14:00 – 14:20 A 2021-től életbe lépő szabályozás, a TNM rendelet szerinti tervezés kérdései Szabó Zsuzsanna, az ÉMI Nonprofit Kft. volt műszaki szabályozási igazgatója
14:20 – 14:40 Építem a házam 5.2. - A gépészet legizgalmasabb területei – könyvbemutató Bodnár György, az Építő Közösség alapítója, az Építem a házam könyvsorozat szerzője.
A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.
Az Építem a házam könyvsorozat 5.2-es kötete egyedülálló és átfogó áttekintést nyújt mindaz építkezők, felújítók számára, akik szeretnék átlátni
a modern házépítés gépészettel, építészettel és egyéb szakterületekkel összefüggő kérdéseit és az esetlegesen felmerülő buktatókat.
A teljesség igénye nélkül: Kell-e vajon hőszivattyú nekünk? És ha igen, mikor és kiknek ajánlott?
Gépi szellőztetés, miért is kellene ez nekem? Magyarország egyetlen házépítésről szóló könyvsorozatának ezen kötetéből laikusok és szakemberek is egyaránt olvasmányos és szakmailag korrekt válaszokhoz juthatnak. A könyvsorozat, és így a gépészeti kérdésekkel foglaló rész is nagyban hozzájárul az ismeretterjesztéshez annak érdekében, hogy az építkezők és felújítók valóban átgondolt, minden igényt kielégítő házterveket kaphassanak és ezeknek megfelelően meg is valósuljanak. A könyv a szakemberek számára is hasznos áttekintést jelent.
A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.
RÉSZVÉTELI FELTÉTELEK
Előre regisztrálás és előre fizetés esetén a részvételi díj 5 000 Ft/fő (3 937 Ft+Áfa).
Amennyiben kollégájával együtt érkezik a részvételi díj 8 000 Ft/2 fő (6 299 Ft+Áfa).
A továbbképzés nyeresége a Várépítő Pályázat jelentkezőit illeti. Legyenek Önök is támogatói ennek a nemes kezdeményezésnek és válasszák a támogatói jegyet, amelynek díja 2 főre 10 000 Ft (7874 Ft+Áfa)!
A továbbképzés előadásai online közvetítésen keresztül is követhetők, ez a lehetőség ingyenesen igénybe vehető, viszont a képzés elvégzése a megszerzett tudást felmérő teszt helyes kitöltéséhez kötött.
Az online részvétellel is támogatható a Várépítő Pályázat, ebben az esetben támogatói jegyet lehet vásárolni, amely 5 000 Ft (3 937 Ft+Áfa).
Számlázási adatok
Kérjük, a helyszíni részvétel díjat, illetve a támogatói jegy díját a Build-Communication Kft. K&H Bank Zrt-nél vezetett 10401093-50514853-48531000 bankszámlaszámra az adott konferencia napjáig átutalni, s a közlemény rovatban az alábbiakat feltüntetni szíveskedjen: Épületgépészet tervezőknek, 2020 Résztvevő neve. A rendezvényt megelőző napon történő utalás esetén, helyszíni részvétel esetén, kérjük hozza magával az átutalási bizonylatot! A befizetett összegről a számlát a helyszíni résztvevőknek a konferencia napján, a helyszínen adjuk át. A támogatói jegyet vásárló online résztvevőknek pedig postán juttatjuk el.
Helyszíni regisztráció vagy helyszíni fizetés esetén csak készpénzes fizetésre lesz lehetőség.
Program a csatolmányban. MÉK által elbírálás alatt lévő szakmai továbbképzés (2020/137).
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ:
2020. augusztus 10. (hétfő) 12 óráig
lehet az aláírt és hiánytalanul kitöltött jelentkezési lap megküldésével.
Amennyiben Magyarország Kormánya szigorítást vezet be a járványhelyzet tekintetében,
úgy az SZSZBMTÉK Elnöksége által meghatározott későbbi időpontban kerül megrendezésre a szakmai kirándulás,
melyről a jelentkezőket tájékoztatni fogjuk.
Várunk mindenkit sok szeretettel!
Tisztelettel:
SZSZBMTÉK Elnökség
Egyetem Tower résfalazási munkák – épületbejárás Debrecenben a HBMÉK szervezésében
2020. augusztus 11. kreditpontos továbbképzés
Tisztelt Tagjaink és Szakmagyakorlóink!
A Hajdú-Bihar Megyei Építész Kamara és Kamaránk együttműködésének köszönhetően az alábbi épületbejáráson az SZSZBMTÉK szakmagyakorlói is részt vehetnek (a második turnuson):
Egyetem Tower résfalazási munkák – épületbejárás Debrecenben
A szakmai idegenvezetést Balázs Csaba okl. építészmérnök, tervező (Balázs és Vecsey Építésziroda Kft) kezdi, aki pár mondatban bemutatja magát az épületet,
majd Szepesházi Attila műszaki csoportvezető (HBM Kft) tart egy ismertetőt az Egyetem Tower résfalazásáról, továbbá az egyéb munkálatokról.
A szakmai bejárást kettő turnusban tartjuk, turnusonként max. 15 fővel!
Védőfelszerelést a helyszínen biztosítanak, de aki tudja, az hozza magával a saját bakancsát és sisakját!
Kézfertőtlenítésre - a munkaterületre lépést megelőzően - KÖTELEZŐEN sor kerül!
A második turnus 2020. augusztus 11. 11:30-kor kezdődik! (SZSZBMTÉK tagoknak, szakmagyakorlóknak részvételi lehetőség)
A szakmai program akkreditációja folyamatban van a MÉK Továbbképzési szakértői testületénél!